Rady pro koupi nebo pronájem nemovitosti

11.10.17

Mnoho lidí sní o vlastním domě nebo bytě snů. Nicméně většina z nich skončí zakoupením domu s řadou kompromisů, jelikož na svůj dům snů jednoduše nemají finanční prostředky nebo jednoduše proto, že se obávají vysoké úrokové sazby hypoték. Důležité je mít jasnou představu o tom, co opravdu chcete ještě před zahájením tohoto procesu.

Pro začátek se hodí udělat si malý výzkum v této záležitosti. Musíte zvážit klady a zápory všeho, co je zapojeno do hry. Například přemýšlet o zdrojích financování, zvážit možnost stavby nového domu místo koupě již existujícího, pronájmu bytu místo jeho okamžité koupě atd. Díky tomu všemu jistě dospějete k hodnotnému rozhodnutí.

Jak již bylo řečeno, je nutné důkladně promyslet a zhodnotit zdroje financování. Někteří lidé dlouhé roky spoří, takže když pak přijde čas investice jde vše hladce. Ostatní se většinou nevyhnou půjčce nebo hypotéce. 

Podmínky splácení úvěrů, úrokové sazby a všechno ostatní byste si měli nechat vysvětlit v jednodušších termínech, než jaké používají bankéři. To vám umožní pochopit každý aspekt úvěru. Případně požádejte o pomoc finančního poradce, který vám vše vysvětlí a rovněž pomůže s vybavením řady dokumentů.

Realitní kanceláře jsou vhodnými kandidáty pro spolupráci, když hledáte dům či byt ke koupi. Nicméně také zde platí, že ne všechny společnosti jsou efektivní a poctivé. Proto se ujistěte o jejich renomé a především nezapomínejte na prostý fakt, že vy, co by kupující, budete realitní kanceláři platit provizi. Jistě pomůže doporučení od přátel nebo příbuzných, to může být nejdůležitějším argumentem ve vašem osobním výběrovém řízení.

Pozitivní na realitních domech je, že mají ve své nabídce mnoho možností na výběr navíc na různých místech. Nebojte se jim do detailu vylíčit, co opravdu chcete. Díky jejich radám bude jednodušší určit výhody a nevýhody každé jednotlivé nabídky, kterou vám předloží.

Při nákupu domu nebo bytu, stejně tak při hledání bytu k pronájmu je nutné pečlivě sledovat dění na trhu. Nenechte se zlákat nabídkami, které se zdají levnější a zdánlivě lákavější, přitom skrývají různé nevýhody. Zvažte vše ještě jednou před finálním podpisem smlouvy a tu, pokud to je možné, konzultujte se známým nebo od přátel doporučeným právníkem.

Reklama - odkazy

Byty pronájem Praha

Aktuální nabídka volných bytů k pronájmu bez provize, přímo od majitele již od 14.900,-/měsíc.


Romantické pobyty pro dva

Resort Svatá Kateřina nabízí nejen relaxační víkendy pro dva.


Šatní skříně na míru

Uvažujete o pořízení vestavěné skříně? Navštivte jedno z předváděcích studií firmy STAKO.


Optimalizace pro vyhledávače

Nejlevnější forma propagace na internetu.


Články o službách

Rádi byste investovali do zlata nebo jiných drahých kovů? Hledáte pronájem bytu v Praze, toužíte po relaxačním víkendu, zařizujete byt a potřebujete kuchyňskou linku, případně novou vestavěnou skříň? Těchto i dalších témat se dotýká obsah portálu Články o službách.cz


Víte, že investiční zlato zhodnotí váš majetek.


Zateplení fasády

Díky zateplení domu můžete ušetřit mnoho výdajů investovaných do energií. Navíc nová zateplená fasáda váš dům dokáže doslova rozzářit.


Pro názornost jaká je cena vestavěné skříně jsme připravili přehledné kalkulace.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Investiční stříbro je vhodný způsob uložení Vašich peněžních prostředků.


Provádíme stěhování firem, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.


Environmental services - soil investigation, remediation, laboratory services, waste management, earthworks and many others.

Produkty a služby pro ochranu před CBRN. Navštivte náš nový e-shop s produkty pro osobní ochranu a dekontaminaci.

Legíny na jógu z příjemných prodyšných materiálů. Výrazné motivy, pestré barvy, originální design. Exkluzivní zastoupení značky LIQUIDO.

Vestavěná skříň svépomocí. Slož si svou skříň a ušetři.

Chrantě svůj majetek proti inflaci. Nakupte u nás investiční zlato, které je osvobozeno od DPH.