6 důvodů proč nepotřebujete agenta na pronájem bytu

02.11.17

Pro majitele domů nebo bytů, stejně jako ty, kteří hledají byty k pronájmu, se dnes nabízí řada cest, jak se vyhnout jednání s realitním agentem. Důvodem proč prodávat nebo pronajímat bez agentury je nemalá úspora v podobě provize, kterou platí zpravidla nový nájemci.  

Ale i přes potenciální nemalou úsporu, má mnoho majitelů stejně jako lidé hledajících nové bydlení, věří, že se bez odbornosti realitních makléřů neobejdou.

Zde je šest důvodů, proč nepotřebujete prostředníky při pronájmu bytu nebo jeho prodeji

1. Stačí najít a kliknout

S nárůstem on-line stránek nemovitostmi, které nabízí inzerci nemovitostí všeho druhu, se již nepotřebujete omezovat na realitní kanceláře, co by jediný zdroj informací. Internet změnil celý systém fungování trhu s nemovitostmi. Dnes máte vše po ruce, jak možnost nabízet svou nemovitost – např. byt k pronájmu v Praze – tak i hledat vhodné bydlení.

2. Vytvořte si vlastní marketing

S nástupem on-line webových stránek určených speciálně pro trh nemovitostmi již nemusí majitelé domů využívat agenty, aby mohli svůj majetek nabídnout potenciálním kupcům nebo nájemníkům. Většina agentů využívá vícenásobný zápis do různých inzertních portálů, jako primární marketingový nástroj. Stejně ale můžete postupovat sami. Poplatky za vložení inzerátu budou výrazně nižší než za služby realitního makléře.

3. Makléři nejsou odhadci

Odhadci nemovitostí jsou klíčem k získání přesného ocenění vaší reality. Realitní agent vám rovněž předloží určitou částku, která vychází z jeho tabulek a znalostí, nemá ale skutečné odborné vzdělání v tomto aspektu. Odhad ceny nebo výše pronájmu si tak můžete zajistit také sami. Udělat si menší průzkum trhu, zjistit za kolik se prodávají obdobné nemovitosti nebo pronajímají byty a podle toho stanovit vlastní výchozí hodnostu.

4. Agenti nejsou advokáti

Advokáti jsou zodpovědní za to, aby dokumenty a jiné právní záležitosti týkající se prodeje nebo pronájmu splňovaly všechny potřebné právní normy. Někteří agenti se budou snažit pomoci vám s právním papírováním, ale nezapomeňte, že ač mohou být zkušení, nejsou pro tuto činnost plně proškoleni. Navíc se mohou snažit do smlouvy prosadit odstavce, které vás budou znevýhodňovat při následné reklamaci apod.

5. Dokážete to samé jako makléři

Hlavní služba, kterou realitní kanceláře poskytují svým klientům, je pohodlí. Všechny služby, které nabízejí – právní pomoc, koordinaci, zajištění prohlídek atd. – může být provedeno přímo majitelem nebo jím pověřenou osobou. Jde jen o čas a snahu.

6. Můžete prodat nebo pronajmout byt či dům bez provize

Přečetli jste si všechny zmíněné kroky a říkáte si, že to zní dobře, jenže potřebujete prodat nebo najít pronájem bytuco nejdřív, navíc bez námahy a bez provize realitní kanceláři. Poohlédněte se po možnostech, kde lze komunikovat přímo s majiteli domu nebo celého bytového komplexu. Jednání bez prostředníka bude jistě rychlejší a přímější. 

Reklama - odkazy

Byty pronájem Praha

Aktuální nabídka volných bytů k pronájmu bez provize, přímo od majitele již od 14.900,-/měsíc.


Romantické pobyty pro dva

Resort Svatá Kateřina nabízí nejen relaxační víkendy pro dva.


Šatní skříně na míru

Uvažujete o pořízení vestavěné skříně? Navštivte jedno z předváděcích studií firmy STAKO.


Optimalizace pro vyhledávače

Nejlevnější forma propagace na internetu.


Články o službách

Rádi byste investovali do zlata nebo jiných drahých kovů? Hledáte pronájem bytu v Praze, toužíte po relaxačním víkendu, zařizujete byt a potřebujete kuchyňskou linku, případně novou vestavěnou skříň? Těchto i dalších témat se dotýká obsah portálu Články o službách.cz


Víte, že investiční zlato zhodnotí váš majetek.


Zateplení fasády

Díky zateplení domu můžete ušetřit mnoho výdajů investovaných do energií. Navíc nová zateplená fasáda váš dům dokáže doslova rozzářit.


Pro názornost jaká je cena vestavěné skříně jsme připravili přehledné kalkulace.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Investiční stříbro je vhodný způsob uložení Vašich peněžních prostředků.


Provádíme stěhování firem, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.


Environmental services - soil investigation, remediation, laboratory services, waste management, earthworks and many others.

Produkty a služby pro ochranu před CBRN. Navštivte náš nový e-shop s produkty pro osobní ochranu a dekontaminaci.

Legíny na jógu z příjemných prodyšných materiálů. Výrazné motivy, pestré barvy, originální design. Exkluzivní zastoupení značky LIQUIDO.

Vestavěná skříň svépomocí. Slož si svou skříň a ušetři.

Chrantě svůj majetek proti inflaci. Nakupte u nás investiční zlato, které je osvobozeno od DPH.